حالت ایستادن برای ژست عکس تکی خانم ها:

یکی از جذاب ترین نوع عکس های ثبت شده به وسیله ی دوربین، عکس پرتره است . یک عکس پرتره ی عالی می تواند لحظات زیبایی را از زندگی فرد ثبت نماید. اگر شما با فرم ایستادن و ژست عکس آشنا باشید می توانید عکس های بی نظیری را از مدلتان ثبت کنید. در این بخش از دنیای مد  شما را با مدل های ژست عکس تکی مخصوص خانم ها آشنا می کنیم.

1- عکس پرتره از پهلو، برای انداختن عکس پرتره از پهلو باید فرد در حالی که پشتش به طور کامل صاف است به نیمرخ بایستد و سر را به سمت دوربین بچرخاند و دست ها در پهلو قرار دهد.

2- بدون این که ژست تغییری بکند از فرد بخواهید حالت صورت خود را عوض کند لبخند ملایم یا لبخندی عمیق بزند.

3- به مدل بگویید ژست خود را تغییر ندهد و فقط به کمی عقب تر از شانه ها نگاه کند. شما با گرفتن این عکس از زاویه دیگر می توانید عکس متفاوتی داشته باشید.

4- می توانید از مدلتان عکس های متفاوتی بگیرید و نیاز نیست که او ژست خود را عوض کند. پس باید همانگونه که پشتش صاف است و به نیمرخ ایستاده، زاویه نگاه و شیب سر را تغییر دهد تا عکس ها متفاوت شوند.

5- عکس پرتره با دست ها در اطراف صورت، با کمی ایجاد تغییرمی توانید با یک ژست عکس های متفاوتی بگیرید.

6- برای گرفتن این نوع عکس به مدلتان بگویید در مقابل دوربین مستقیم بایستند و وزن خود را روی یک پا اندازد سپس انحنای خاصی به بدن داده تا خط شانه ها تغییر نماید. حالا نوبت دست هاست، دست ها را به اطراف صورت و داخل موها آورد. هر بار می توانید با تغییر سر و حالت نگاه از او عکس ها متفاوتی بگیرید.

7- در حالت دیگر، مدل دست ها را پشت موهایش قرار داده و فقط با تغییر در جهت سر و نگاه عکس متفاوتی خلق نموده است.

8- مدل عکاسی شما باید سر را کمی چرخانده و به سمت پایین نگاه کند و دست هایش را اینبار در نزدیکی صورت قرار دهد تا بتوانید از او عکس بی نظیری بگیرید.

9- برای گرفتن یک عکس متفاوت از مدل بخواهید به دیوار تکیه دهد سپس خودتان به نزدیک او روید و فقط از چهره او عکس بگیرید.

10- برای این مدل عکس تکی باید فرد بایستد و دست ها را روی سینه به هم متصل کند اما نباید دست به سینه باشد و خیلی تنگ و فشرده قرار نگیرند بلکه باید راحت و آزاد باشند.

11- برای اینکه بتوانید عکس متفاوتی را بگیرید می توانید عکس را بدون تغییر ژست مدلتان از زاویه دیگری بگیرید.

12- یکی از بهترین حالت ها برای عکاسی این ژست ساده است. از مدلتان بخواهید در روبروی دوربین به پهلو بایستد و کمر خود را صاف بگیرد و دست به کمر بایستد و با کمی بچرخد.

13- در این نوع از عکس مدل باید به دوربین نگاه کند و زاویه فرد از پهلو باید 45 درجه باشد.

14- بدون هیچ تغییری در ژست مدل می توانید از او عکس متفاوتی بگیرید فقط کافی است عکس از دور گرفته شود تا چارچوب عکس باز تر باشد. این تغییرات جزئی، عکس های متفاوتی را به شما ارائه می دهد.

15- مدل باید پشت به دیوار ایستاده و سنگینی وزن را روی یکی از پاها بیندازد و پای دیگر خود را روی پای دیگر خود قرار دهد. پاها در این مدل عکس مشخص نیست اما اینگونه قرار دادن پاها، به بدن شکل S می دهد.

16- در آخر از مدل بخواهید دست ها را به پشت قرار دهد به طوری که دست های او نامتقارن باشد. در این نوع ژست بالاتنه نباید به دیوار بچسبد و باید کمی از دیوار فاصله داشته باشد و به سمت جلو خم شود.

17- با تغییر زاویه دوربین می توانید عکس متفاوتی از مدل بگیرید بدون اینکه ژست او تغییر کند. این عکس بیشتر از پهلو گرفته شده است.

18- از مدل بخواهید تغییری اندک در حالت دست ها و سر ایجاد کند تا شما بتوانید عکس متفاوتی از او بگیرید.

19- از مدلتان بخواهید روبروی دیوار بایستد و دست ها را روی دیوار قرار دهید اما دست های شما نباید بالاتر از سینه قرار بگیرد.

20- از مدلتان بخواهید به همان حالت قبل بایستد و شما با تغییر زاویه دوربین به موازات دیوار از او یک عکس زیبا به یادگار ثبت کنید.

21- مدل حالت بدن خود را تغییر نمی دهد و فقط حالت دست های خود را عوض می کند و یکی از دستها را بالا تر از دیگری بر روی دیوار می گذارد.

نکاتی که به هنگام عکس گرفتن باید رعایت کنید:

  1. شما می توانید هنگام عکس گرفتن به بدنتان زاویه دهید و با استفاده از بازوهایتان به بدنتان انحنا دهید.
  2. برای گرفتن یک عکس زیبا و درشت تر به نظر رسیدن چشمها حتما دوربین را بالاتر از سطح چشم نگه دارید .
  3. برای لاغرتر به نظر رسیدن، یک طرفه ایستاده و چانه تان به سمت دوربین و پشت تان عقب تر از دوربین باشد.
  4. برای گرفتن یک عکس دسته جمعی صورت های کوچکتر باید نزدیک به دوربین و صورت های بزرگتر دورتر از دوبین قرار بگیرند.
  5. هنگام عکس گرفتن برای زیباتر شدن چهرهتان همیشه لبخند ملایمی بزنید و فقط سعی کنید دندان های بالایی تان دیده شود.
  6. نوع لباس، طرح و رنگ آمیزی آن را با محیط هماهنگ کنید و عکس خود را این چنین زیبا نمایید.
  7. تمرین کنید تا بتوانید به خوبی ژست بگیرید.

منبع: نمناک

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

32 + = 35

تگ های html مجاز به استفاده می باشند: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال پیام